Chlapácký dvojboj 2024

datum konání: 13. 10. 2024, publikováno: 16. 10. 2024

Druhou říjnovou neděli se členové gymnastického oddělení Odboru všestrannosti zúčastnili 7. ročníku závodu Chlapácký dvojboj, který pořádá T. J. Sokol Radotín. Tento závod se skládá ze dvou mužských nářadí - kruhů a bradel (pro mladší kategorie z kruhů a hrazdy), ovšem je otevřen nejen pro mužské, ale i pro ženské kategorie. Do radotínské sokolovny letos dorazilo celkem již 94 závodníků - 48 dívek a 46 mužů.

Jako první zahájili soutěž dorostenci, dorostenky, muži a ženy se svými často náročnými sestavami plnými silových a švihových prvků. Po nich následovalo starší žactvo a nakonec si na svém nářadí odcvičili mladší žáci a mladší žákyně. Z důvodu většího množství přihlášených se během dne nabralo mírné zpoždění, ale jinak proběhl celý dvojboj bez komplikací a bez zranění. Po ukončení závodu, úklidu nářadí a vyhlášení poslední kategorie se všichni mohli kolem 16:30 odebrat ke svým domovům.

V radotínské tělocvičně se 7. října sešlo celkem 19 píseckých členů, přičemž 14 z nich bylo přihlášeno do bojů o medaile. Reprezentace Sokola Písek byla velice úspěšná, neboť Písek má absolutní vítěze hned ve třech kategoriích - mladší žákyně I. ovládla Lucie Cendelínová, mezi staršími žáky IV. byl nejlepší Jindřich Hašek a zlatá byla také Vanda Knettigová v dorostenkách. Na medaili se nakonec nepodařilo dosáhnout pouze dvěma píseckým závodníkům. Medaili však letos získávali i ti, kteří se umístili na čtvrtém místě.

Odkazy:
Videa