Dětská voda 2024

datum konání: 15. 6. – 16. 6. 2024, publikováno: 22. 6. 2024

O víkendu 15. až 16. června se uskutečnil již 5. ročník sokolské dětské vody, které se zúčastnily cvičenci z oddělení rodičů a dětí, předškoláků a mladšího žactva. Celkem bylo na akci 30 dospělých a 25 dětí.

V sobotu se všichni sešli v horažďovickém kempu Rosenauerův mlýn, kde nejprve postavili stany a poté se pustili do seznamovacích her. Někteří se zde také poprvé seznámili s lodí na vodě a vyzkoušeli si zejména, jak loď ovládat. Děti se učily na dětském kajaku. Po svačince a odpočinku vyrazili písečtí sokolíci do místního Aquaparku, kde si užívali hlavně na tobogánu a divoké řece. Po návratu zpět do kempu společně opékali buřtíky a poté si společně hezky zazpívali při tónech ukulele.
Ráno již parta spěchala na vlak, který je odvezl do Sušice, odkud společně splouvali řeku Otavu zpět do kempu v Horažďovicích. Po cestě bylo několik zastávek v krásných kempech, kde se děti i dospěláci vyřádili na dětských hřištích. Na poslední zastávce byly malým vodákům předány diplomy, medaile a balónky.

Víkend účastníkům přál - počasí bylo nádherné a vody dostatek. Byla to opět super akce se skvělými lidmi a hlavní organizátorka cvičitelka Martina Bendasová se zase na všechny těší příští rok.

Fotky zde