Zpět na hlavní stránku

Memoriál Bedřicha Šupčíka 2019

datum konání: 23. 3. 2019, publikováno: 23. 3. 2019

V sobotu 23. března se v Příbrami konal XXV. ročník Memoriálu Bedřicha Šupčíka. Jde o závod ve šplhu na osmimetrovém laně - šplhá se bez přírazu (pouze za pomoci paží). Memoriál pořádá příbramský Sokol od roku 1993 na počest prvního československého zlatého medailisty na olympijských hrách Bedřicha Šupčíka, který vyhrál právě v této disciplíně (vyšplhal za 7,2 sekund).

Závodu se zúčastnilo přes 60 šplhavců. Byli mezi nimi i 4 písečtí Sokolové. Ti sice na medailové pozice nedosáhli, ale se svými výsledky byli spokojeni.

Přibližně uprostřed závodu v Příbrami vystoupila písecká sokolská skupina silových gymnastů Five Fellas. Kluci předvedli vystoupení plné napínavých silových prvků a získali si za to obdiv nejen od žen, ale i od mužských účastníků závodu.

Zde se můžete podívat na Výsledky a na Fotky ze závodu.

Více informací o šplhu naleznete na: https://www.svetsplhu.cz/, více o Memoriálu Bedřicha Šupčíka na: http://sokolpribram.cz/mbs.

Podobný závod s názvem Písecký šplhavec pořádá i naše písecká jednota - obvykle v průběhu října. Další informace o tomto závodu naleznete v sekci Naše činnost.