Zpět na hlavní stránku

Noc sokoloven 2020

datum konání: 19. 6. 2020, publikováno: 20. 6. 2020

Večer 19. června se pro širokou veřejnost otevřela písecká sokolovna. Naše jednota totiž pořádala již II. ročník celorepublikové akce s názvem Noc sokoloven, která se letos nově pořádala v červnovém termínu. Návštěvníci měli možnost podívat se do nejrůznějších zákoutí naší sokolovny, prohlédnout si fotky a kroniky, dozvědět se něco o sokolské historii nebo si zacvičit na airtracku, trampolíně, hrazdě a dalším nářadí.
Sokolovna se pro zájemce otevřela v 19:00. Na programu bylo nejprve vystoupení párové akrobacie, které si připravila čtveřice našich Sokolů a Sokolek. Poté byla na pořadu prezentace na téma historie Sokola a vznik písecké jednoty, po které následovala komentovaná prohlídka, provázející účastníky celou píseckou sokolovnou.
Děti na závěr vyplňovaly kvíz s otázkami na sokolskou historii a od desíti pro ně byla připravena noční hledačka, při které nacházely po celé sokolovně svítící tyčinky. Z těch pak společnými silami sestavily sokolský znak, který byl letošním tématem Noci sokoloven. Mladí návštěvníci mohli nakonec v tělocvičně přespat a na dobrou noc zhlédli animovanou pohádku.

Fotky z letošního ročníku Noci sokoloven naleznete na jcted.cz nebo jsou k dispozici na našem Rajčeti.