Zpět na hlavní stránku

Písecký šplhavec 2022

datum konání: 15. 10. 2022, publikováno: 15. 10. 2022

Odbor všestrannosti T. J. Sokol Písek uspořádal v sobotu 15. října 21. ročník svého závodu ve šplhu na laně s názvem Písecký šplhavec. Do sokolovny naší jednoty se sjelo 42 závodníků a závodnic, které čekaly náročné souboje na laně dlouhém 4,5 nebo 8 metrů.

Po slavnostním nástupu v 11:00 se jako první k lanu posadili dorostenci a ženy. Z Písku se v této kategorii zúčastnil Petr Kozák, který si tak poprvé vyzkoušel závodně vyšplhat lano bez přírazu. Ačkoliv se svým časem 15,18 sekund skončil poslední, odcházel i přesto ze závodu spokojený.
Vítězem mezi dorostenci se stal Marek Novotný z T. J. Sokol Praha-Libeň, který vylezl 4,5 m za 3,73 sekund. Mezi dívkami si první místo odvezla Jana Hurdálková z T. J. Sokol Libčice nad Vltavou s konečným časem 6,36 sekund.

Kolem 12:30 byl zahájen závod mužské kategorie. Všechna čtyři kola ubíhala plynule, v klidné atmosféře a k vidění bylo spoustu skvělých výkonů a neuvěřitelných časů. Titul letošního Píseckého šplhavce si nakonec s přehledem odnesl Matěj Cígl z T. J. Sokol Brno I., který doslova “vylétl” 8metrové lano za 5,17 sekund.
Mezi muži bojovali i písečtí sokolové. Nejlepší z nich byl Marek Matoška, který s časem 9,90 sekund skončil na 14. místě. Dále se z Písku zúčastnili Standa Trávníček, Martin Matura a Martin Trávníček.

Během závodu byly v sále předvedeny také dvě vystoupení párové akrobacie. První se po závodě dorostenců a žen představily starší žákyně z píseckého oddělení párové akrobacie (viz video) a po ukončení soutěže mužů se pak divákům ukázala ještě skupinka mužů a žen z oddělení gymnastiky (viz video).

Blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme všem závodníkům dobrou formu do dalších závodů, včetně Mistroství ČR ve šplhu na laně, a také do dalších let.

Výsledky
Fotografie.