Písecký šplhavec 2024

datum konání: 12. 10. 2024, publikováno: 15. 10. 2024

V sobotu 12. října se v písecké sokolovně uskutečnil 23. ročník soutěže ve šplhu na laně s názvem Písecký šplhavec. Letos na tento závod do Písku dorazilo 26 závodníků a 6 závodnic, a to z Českých Budějovic, z Prahy, ze Dvora Králové nad Labem, z Příbrami, anebo také dokonce z Brna.

První startovní signál zazněl krátce po 11:00 po slavnostním nástupu. Začalo se závodem na 4,5 metrů dlouhém laně, který byl určený pro kategorie žákyň, žen, žáků a dorostenců. Mezi žákyněmi byla nejrychlejší Romana Černěnková ze Sokola Brno I (10,83 s), z žen se nejlépe dařilo Janě Hurdálkové ze Dvora Králové nad Labem. Ženskou kategorii reprezentovala také Andrea Matošková z Písku (17,49 s). Kategorii žáků ovládl Matyáš Gult z Brna (3,58 s) a v dorostencích pak vyhrál Marek Novotný ze Sokola Libeň (3,43 s). Mezi dorostenci závodil i písecký Antonín Hašek (5,97 s).

Druhá polovina závodu byla zahájena vystoupením děvčat z FalconWings, kteří závodníkům předvedli svoji sestavu s prvky párové akrobacie. Následně se odstartoval boj mezi muži na laně dlouhém 8 metrů, kde se letošním vítězem nakonec stal Martin Vacek ze Sokola Dvůr Králové nad Labem (5,23 s). Písek v této kategorii reprezentovali Stanislav Trávníček (13,17 s), Tomáš Trávníček (13,92 s), Martin Trávníček (14,58 s) a Martin Matura (14,70 s).

Všem moc blahopřejeme za jejich výkony a těšíme se opět za rok.

Výsledkovou listinu naleznete zde.

Odkaz na fotky od píseckých sokolů J. Čudlého, J. Koštela a M. Matošky