Zpět na hlavní stránku

Poslední cvičební hodiny 2018/19

datum konání: 10. 6. – 24. 6. 2019, publikováno: 24. 6. 2019

Během června ukončujeme cvičení v tomto školním roce, a tak si každé oddělení pro své svěřence připravilo speciální poslední hodinu.

RODIČE A DĚTI

V úterý 11. června vyrazil oddíl rodičů a dětí na lesní pěšinu podél Otavy. Po přivítání na dětském hřišti U Smetáka následovalo zdolání řady cvičebních prvků sportovní stezky, řádění s bublifuky a velké předávání diplomů a medailí u „krokodýla“. Všichni, děti i rodiče, se totiž během celého roku pilně činili a plnili úkoly v rámci projektu Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky, a tak si odměnu jistě zasloužili.

PŘEDŠKOLNÍ DĚTI

Ve čtvrtek 13. června se oddělení předškoláků sešlo u Jiráskova mostu, odkud šli po šipkách směrem k Sulanovi. Po cestě děti plnili úkoly – poznávali rostliny, řeku nebo třeba dělali vláček. U Sulana si ještě zahráli „zvířátkové pexeso“, při kterém předškoláci napodobovaly zvuky a pohyby různých zvířat, aby podle nich našli svého zvířecího parťáka. Na rozloučenou s cvičebním rokem přišla i odměna za celoroční trénink a za plnění úkolů v projektu Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky. Každý si odnesl medaili, diplom a sokolské omalovánky. Poté si děti společně s rodiči opekli buřty a jiné dobroty.

MLADŠÍ + STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Ve stejný den jako předškoláci měly poslední hodinu i obě oddělení žákyň. Sraz byl také u Jiráskova mostu a cílem byla opět restaurace U Sulana. Holky si zahrály pár her, například Barvy, Hlídej si místo nebo skákání přes gumy. Poté se připojily k předškolákům, aby si daly nějakou dobrotu z ohně, zmrzlinu nebo dobrou limonádu. Sluníčko svítilo, a tak žákyně strávily nádherné odpoledne v přírodě.

MLADŠÍ + STARŠÍ ŽÁCI

Pro mladší i starší žáky byl v úterý 18. června připraven orientační výlet. Chlapci byli rozděleni do skupin, zakreslili si do mapy místa s úkoly, které se následně vydali hledat. Úkoly byly sportovního rázu. Například předvést správný dřep nebo popsat co nejvíce prvků běžecké abecedy. U každého úkolu byla vždy také otázka týkající se historie Sokola a vzniku písecké jednoty a sokolovny (viz. sekce Historie). Poslední úkol řešili kluci u Jiráskova mostu, poté se vydali společně do sokolovny, kde jim vedoucí dali zaslouženou odměnu.

POSLEDNÍ PLAVÁNÍ RODIČŮ A DĚTÍ

V pátek 14. června se v píseckém bazéně naposledy sešli nejmenší plaváčci a rodiče. Tentokrát si odpustili drilování plaveckých stylů, dokonce nedali ani obvyklý počet uplavaných bazénů či trénink skoků do vody. Závěrečná hodina byla plná cákání velryb, honění žraloků, potápění delfínů lovících kroužky, plavby parníkem nebo ponorkou.

ŽENY

Ve středu 19. června měly své poslední cvičení i ženy. Závěrečná hodina zahrnovala (stejně jako po celý rok) cvičení při hudbě pro udržení kondice a pohybových schopností a protažení celého těla.

GYMNASTIKA

V neděli 23. června proběhla poslední dvouhodinovka zaměřená na gymnastiku, během které měly děti možnost si vyzkoušet cvičení na airtracku. Cvičení bylo zaměřené především na nácvik přemetů, rondátů a salt vpřed, ale nechybělo ani dovádění v podobě přeskakování bedny pomocí kotoulů letmo. Na závěr si děti vyzkoušely i houpání na kruzích kolem překážek.

Den na to se konalo poslední tréninkové odpoledne dorostu a dospělých. Ti se nejprve vypravili poměřit své síly na beach volejbal, pak je čekal relaxační pobyt v píseckém plaveckém bazénu, ze kterého se vydali doplnit síly do pizzerie. Celé odpoledne završili hudebně kulturním zážitkem v podobě kytarového posezení u řeky.

Další fotky naleznete na tomto odkaze.

Děkujeme všem Sokolům i vedoucím a doufáme, že jste si cvičební rok užili a že se uvidíme opět v září u zápisu do Sokola do cvičebního roku 2019/2020.