Zpět na hlavní stránku

Příměšťák Avatar

datum konání: 7. 8. – 11. 8. 2023, publikováno: 12. 8. 2023

V týdnu od 7. do 11. srpna se uskutečnil třetí letošní příměstský tábor píseckého Odboru všestrannosti. Pod vedením cvičitelů Máry Matošky a Lucky Chmelíkové se ho zúčastnilo 14 dětí ve věkovém rozmezí 11-15 let. Příměšťák se nesl v tématu Avatara.

První den začal seznamovacími a týmovými hrami v tělocvičně. Poté se již program přesunul ven do parku Palackého sady, kde došlo k rozdělení do dvou herních družstev (Neytiri a Tsu´tei) a k prvním soutěžím. Po obědě se pak účastníci přesunuli na Bejčák, kde ze sebe pomocí barev na obličej udělali avatary.
V úterý táborníci přejeli vlakem do Strakonic, odkud po modré turistické značce přes zastávku u pomníku Jana Žižky došli do chatové osady u Zátaví, kde v jedné z chatek také přespali. Po probuzení do deštivého dopoledne se všichni rovnou začali připravovat na obědové grilování a poté na cestu zpátky do Písku.
Ve čtvrtek mladí avataři trénovali lukostřelbu a odpoledne si obě družstva otestovala svoje orientační a šifrovací znalosti na úkolové trase, která je protáhla Pískem a lesem Amerika. Večer děti strávily v sokolovně, kde zhlédly tematický film Avatar a přespaly zde do dalšího dne.
Poslední den si někteří zkusili “osedlat Toruka” skokem z balkónu do velké trampolíny a odpoledne pak již přišel na řadu závěrečný venkovní boj mezi herními družstvy spočívající v kradení lístečků od protějšího družstva.

Až na jednu účastnici, které se udělalo v průběhu týdne nevolno, dokončili ostatní příměšťák úspěšně bez zranění a loučili se s vedoucími s tím, že si ho patřičně užili.

Fotografie zde.