Příměšťák Letní loupež 2

datum konání: 5. 8. – 9. 8. 2024, publikováno: 13. 8. 2024

V týdnu od 5. do 9. srpna se v písecké sokolovně konal již druhý příměstský tábor s tématem Letní loupež, který byl určený (stejně jako týden předtím - viz příspěvek) pro dívky a chlapce ve věku 7 až 11 let. Zúčastnilo se ho celkem 18 dětí, a to pod vedením Majky Sukové, Pavla Pewnera a Magdaleny Kolářové.

Celotáborovým úkolem účastníků bylo vyřešit případ ukradených peněz z banky. Trpělivým pátráním po různých stopách a luštěním šifer a nápověd ze splněných úkolů se detektivům postupně podařilo zjistit, jak zloděj peněz vypadal a jakým směrem utekl. V pátek se pak všichni po identifikování zbylých indicií vydali na cestu, během které se jim podařilo skrytý lup najít. Tím mladí kriminalisté získali své detektivní licence a stali se velkou posilou místního spolku.

Táborníci si během týdne mimo jiné našli hodně nových přátel, naučili se některá souhvězdí, osahali si uzly, mapy i květiny, zjistili, jak se odlévají stopy, a zahráli si také spoustu her. Všichni tábor přežili ve zdraví a odcházeli z něj spokojeni se svým výkonem.

Fotky z tábora k nahlédnutí na tomto odkaze.