Příměšťák Pravěk 3

datum konání: 26. 8. – 30. 8. 2024, publikováno: 8. 9. 2024

V posledním srpnovém týdnu proběhl poslední příměstský tábor Odboru všestrannosti. Šlo již o třetí turnus určený pro děti ve věku od 5 do 7 let a stejně jako předchozí dva turnusy nesl název Pravěk.

Děti se i tentokrát vydaly první den napříč prázdnotou, aby zažily formování vesmíru a naší planety, na které se rodil první život. Poté se setkaly s prvními živočichy, hledaly trilobity a nakonec se musely potopit do nejhlubších míst oceánů, aby našly ukrytý vzkaz krále Tritona, který je poslal na výpravu za ukradenými vejci prvních dinosaurů. Účastníci proto sebrali veškerou odvahu a statečnost a ve středu se vydali na výlet, při kterém nakonec dinosauří vejce skutečně získaly. Svůj úspěch oslavili opečenými buřty a vajíčka pak odnesli zpět do hnízda. Čtvrteční ráno navštívila táborníky v sokolovně maminka dinosauřice, aby jim poděkovala za zpátky získaná vajíčka, a aby si se všemi společně zatančila. Následně s příchodem prvních lidí musely děti pečlivě natrénovat atletické i gymnastické dovednosti, aby dokázaly ulovit největšího žijícího savce – mamuta.

Fotky z tábora na tomto odkaze.