Zpět na hlavní stránku

Pyžamový ples 2024

datum konání: 9. 3. 2024, publikováno: 10. 3. 2024

Tuto sobotu 9. března uspořádal písecký Odbor všestrannosti ve své sokolovně pyžamový ples. Během odpoledne a večera se zde vystřídaly tři věkové skupiny členů naší jednoty, kteří tentokrát do tělocvičny přišli netradičně oblečení v pyžamech a overalech. Připravený pro ně byl cvičební, herní a taneční program.

Jako první dorazily v 16:00 děti z oddělení předškoláků a mladšího žactva, kteří se po úvodním zahřátí a rozcvičení rozdělily do skupinek, ve kterých si postupně zacvičily na airtracku a zaskákaly na malé, a také na velké trampolíně. Poté následovala taneční lekce a nakonec ještě hledací hra. Na závěrečném nástupu byli z téměř 50 zúčastněných dětí vybráni a oceněni nejšikovnější tanečník a tanečnice a nejhezčí pyžámka.

Od 17:45 byl připraven program pro starší žactvo a dorost, který se nesl ve stejném duchu jako u předchozí skupiny. Účastníků bylo méně, a tak si každý mohl cvičení na airtracku a na trampolínách pořádně užít. Nechyběla ani taneční lekce, krátká hra a vyhlášení nejhezčího pyžámka a nejlepšího tanečníka.

Od 20:00 se zahájila tančírna pro dorost a dospělé, na jejímž úvodu se sokolům představila stepařská skupina v čele s píseckou náčelnicí. Poté si už všichni mohli v rámci tančírny, které se letos zúčastnili i tři členové ze Sokola Radotín, vyzkoušet různé typy tanců - od klasických až po diskotékové. Ve 21:30 vystoupila na plese také skupina našich mužů a žen s párovou akrobacií. Závěrečná fáze programu byla vyplněna volejbalem, cvičením na kruzích a povídáním.

Děkujeme všem za účast a těšíme se, že se sejdeme v pyžamech zase za rok.

Fotky z letošního ročníku najdete ZDE.