Zpět na hlavní stránku

Seminář sportovní gymnastiky 2020

datum konání: 1. 2. 2020, publikováno: 2. 2. 2020

První únorovou sobotu se v českobudějovickém Gymcentru konal seminář sportovní gymnastiky pro pokročilé. Jednalo se o doškolovací akci pro cvičitele a cvičitelky ČOS, kteří zde mohli získat praktické informace i dovednosti o akrobatických prvcích od přemetu k těžším prvkům a dopomoc k nim. Školení se účastnily i děti, které představovaly cvičence-figuranty, na kterých se cvičitelé učili správné chytání a dopomoc při cvičení. Z píseckého Sokola přijelo do Budějovic 11 cvičitelů a 9 cvičenců.
Seminář vedl trenér gymnastiky Mgr. Lukáš Erhart. Dopoledne bylo na programu rozběhání, rozcvička, průpravná cvičení a zkoušení prvních těžších akrobatických prvků (např. přemet, flik). Odpoledne se pak pokročilo k saltu vpřed a vzad, k vrutům v saltech a k navazování vybraných akrobatických prvků.
Díky této akci měli naši cvičenci možnost celý den zkoušet nové prvky a zacvičit si na moderním gymnastickém nářadí. Cvičitelé zase nasbírali spoustu zkušeností při chytání svých svěřenců. Všichni se tak vrátili do Písku plní nových zážitků a dovedností.