Zpět na hlavní stránku

Setkání v přírodě 2020

datum konání: 11. 9. – 13. 9. 2020, publikováno: 13. 9. 2020

Cca 100 cvičitelů a dětí navštívilo tento víkend táborové středisko Sluneční zátoka u Ledče nad Sázavou. Odbor všestrannosti ČOS zde totiž pořádal 3. celostátní sraz s názvem Setkání v přírodě. Letos bylo téma inspirováno knihami Jaroslava Foglara, který sem za první republiky jezdíval se svým oddílem na tábory. Náplní víkendu tak byl převážně lov 13 bobříků. Na akci přijelo také 6 našich cvičitelů a dvě děti.
Účastníci se začali scházet již v pátečních odpoledních hodinách, zahájení srazu pak proběhlo při večerním táboráku. Hned nato si mohli dobrovolníci splnit prvního bobříka, a to bobříka odvahy za průchod vyznačené stezky.
V sobotu 12. září se všichni mohli zapojit do programů, ve kterých se dali získat někteří další bobříci. Byla zde střelba ze vzduchovky, hraní Lakrosu, první pomoc, jízda na kánoích, lanové překážky, azimutová stezka, poznávání rostlin a další. Večer se nakonec ještě vyhlásil boj o bobříka dovednosti, kterého mohlo získat pouze to družstvo, které s předepsanými pomůckami (2 balónky, izolepa, papír, špejle, brčka) ochránilo vejce před pádem z několikametrové výšky. Nápady od všech týmů byly velice originální, pěkné, úsměvné a většinou i účinné. Tečkou za prožitým dnem byl opět táborák.
V neděli se většina návštěvníků vypravila vlakem do nedaleké stanice Smrčná, odkud se vydala pěším výletem okolo řeky Sázavy zpět do tábora ve Sluneční zátoce. Po příchodu se ve 13:00 zavelelo k nástupu a došlo k ukončení akce a rozjezdu domů. Písečtí Sokolové se ještě cestou zastavili v blízkých Vilémovicích, aby se zde podívali na rostoucí tis červený - jeden z nejstarších stromů v ČR, mající odhadem asi 1800 let.

Fotky ze srazu naleznete na našem Rajčeti.