Zpět na hlavní stránku

Slet 2024 - první předváděčka

datum konání: 19. 9. 2021, publikováno: 23. 9. 2021

Rok 2024 je sice ještě daleko, ale přípravy hromadných vystoupení pro XVII. všesokolský slet jsou již v plném proudu. Poslední XVI. všesokolský slet se konal v Praze v roce 2018, kde se ho zúčastnily tisíce cvičenců z celé České republiky. Z písecké jednoty se na slet vypravili cvičenci ve skladbách Cirkus, Siluety, Ženobraní a Borci. Právě poslední zmíněnou sletovou skladbu nejen cvičil, ale i připravoval náš cvičitel Martin Matura, který měl na starost silovou akrobacii - část určenou pro zdatnější dorostence a muže.
Silová akrobacie opravdu přitáhla do skladby množství zdatných dorostenců a mužů, a proto se po sletě naši tři písečtí členové Martin Matura, Stanislav Trávníček a Jakub Čudlý rozhodli, že na příští slet připraví atraktivní skladbu pro dorostence a mladší muže.

Příprava celé skladby je dlouhý proces. V první fázi musel náš autorský kolektiv vybrat hudbu, oblečení a vymyslet choreografii a obsah skladby. To byl však teprve začátek, protože již letos na jaře následoval konkurz u vedení České obce sokolské (ČOS), která rozhodovala o tom, které skladby budou pro slet vybrány. Naši autoři se po konkurzu mohli začít radovat, protože jejich skladba pro dorostence a muže byla vybrána a bude se cvičit na XVII. všesokolském sletě!

Nyní probíhá druhá fáze příprav. Autorský tým má za úkol secvičit jednotlivé části skladby v menším počtu lidí a postupně je předvést režijní komisi ČOS. Autorům se podařilo dát dohromady 12 mužů, kteří si během září jako první na vlastní kůži vyzkoušeli úvodní část skladby. Naučenou část úspěšně předvedli v neděli 19. září a nyní se již připravují na další předváděčku, která je čeká koncem listopadu.

Fotky z první předváděčky