Zpět na hlavní stránku

Velikonoční vandr 2022

datum konání: 14. 4. – 17. 4. 2022, publikováno: 19. 4. 2022

Během prodlouženého velikonočního víkendu se vydala parta současných i bývalých píseckých sokolů na čtyřdenní pochod Křivoklátskem. Ve čtvrtek večer se sjelo celkem osm vandrovníků do města Radnice, kde pod střechou místního amfiteátru strávili první deštivou noc.
Na Velký pátek je čekala cesta lesem a prosluněnými loukami podél Radnického potoka, poté výšlap do vesnice Hřešihlavy a sestup k řece Berounce do restaurace Na Prachárně. Zde počkali na příjezd dalších tří kamarádů a jednoho čtvernohého přítele🐶

Místo na přespání našli v lese na kopci před vesnicí Chlum, kam se další den dopoledne šli podívat na Chlumskou vyhlídku. Obědovou zastávku udělali v restauraci ve Zvíkovci, následně přešli přes Berounku a vydali se po žluté značce proti proudu potoka Javornice až k Machovu mlýnu.
V neděli to byl už jen kousek k hlavnímu cíli vandru, a to ke zřícenině hradu Krakovec, na kterém se natáčela pohádka *Ať žijí duchové!*👻 Během cesty k němu si někteří kluci nařezali proutí a na hradě si z nich pak upletli pomlázky. Konec vandru a rozloučení proběhlo ve 4 km vzdálené vesničce Všesulov.

Až na první noc měli výletníci převážně slunečné počasí, ovšem často doprovázené studeným větrem. Celkově ušlapali 36 km (viz mapa) a spokojení se vraceli do svých domovů, aby se připravili na Velikonoční pondělí🥚

Fotky z vandru