XVII. všesokolský slet 2024

datum konání: 30. 6. – 5. 7. 2024, publikováno: 10. 7. 2024

První červencový týden letos patřil té největší akci, kterou sokolové tradičně pořádají již od svého vzniku každých šest let. V Praze se totiž uskutečnil v pořadí XVII. všesokolský slet, kterého se zúčastnilo na 20 000 sokolů a sokolek nejen z České republiky, ale i z celého světa.

Sletový týden byl zahájen v neděli 30. června průvodem skrz centrum Prahy z Václavského na Staroměstské náměstí. Od pondělí pak probíhaly na Malostranském a Staroměstském náměstí a v Tyršově domě přehlídky pódiových skladeb a další doprovodné akce. V úterý večer zaplnili sokolové O2 arénu na vystoupení Sokol Gala, kde se v nejlepší podobě představily všechny možné druhy sportů a činností, které sokolská obec provozuje. Vrcholem sletového týdne byla přehlídka všech 12 hromadných skladeb na fotbalovém stadionu ve Fortuna aréně, která proběhla hned dvakrát. Poprvé ve čtvrtek 4. července večer, kde vystupovala také skupina Dánů, anebo například zpěvák Jiří Korn a zpěvačka Lucie Bílá, a podruhé sokolové zacvičili své hromadné skladby na zaplněném edenském stadionu v pátek odpoledne.

Odbor všestrannosti T. J. Sokol Písek vypravil do hlavního města přes 100 svých členů a měl zastoupení hned v sedmi skladbách - Čmeláčci, Sokolhraní, Fitness, Leporelo, V rytmu srdce, Babí léto a Před kamerou. Mezi píseckými zástupci nechyběli ani krojovaní sokolové s prapory, kteří pochodovali v čele sletového průvodu, objevili se na představení Sokol Gala a byli součástí slavnostního zahájení čtvrtečního večerního programu ve Fortuna aréně.
Písek měl letos ve svých řadách také autory jedné ze sletových skladeb, a to skladby pro dorostence a muže Před kamerou, kterou vymysleli Martin Matura, Stanislav Trávníček a Jakub Čudlý. Část chlapů z Písku vystupovala s touto skladbou také na představení Sokol Gala v O2 aréně.

Písečtí si celý týden na sletu užili a vychutnali si neuvěřitelnou atmosféru celé této velkolepé akce. Další slet se bude konat opět až za šest let a členové písecké jednoty se již nyní těší, až si na něm zacvičí.

Sletu NAZDAR!

Fotografie z pohledu píseckých si prohlédněte v naší galerii.
Více informací o celé akci naleznete na oficiálním webu slet2024.cz.