Zpět na hlavní stránku

Zálesácký závod zdatnosti 2022

datum konání: 8. 5. 2022, publikováno: 11. 5. 2022

V neděli 8. května vyjelo pět družstev (hlídek) z T. J. Sokol Písek na Závod zálesácké zdatnosti (ZZZ) do Lišova. Každá hlídka byla složena ze 3 členů, kteří společnými silami absolvovali celý závod. Ten se skládal z přespolního běhu, na kterém bylo rozmístěno 15 stanovišť s různými úkoly jako například uzlování, poznávání rostlin a zvířat, střelba ze vzduchovky, otázky z historie, hod na cíl a další. Mimo závodní trasu se pak ještě nacházela 3 další stanoviště, a to zdravověda, ohně a lanová dráha, na nichž mohla každá hlídka získat bonusové body.

Pro písecké děti byl tento závod, zaměřený na pobyt v přírodě, příjemným zpestřením, protože se tomuto odvětví přes rok vůbec nevěnují. Všichni byli tedy překvapeni, když došlo na vyhlášení výsledků a tři naše družstva dosáhla na medaile:

  1. místo (předškoláci) - Filip Velát, Jaroslav Hašek, Klára Matošková
  2. místo (žactvo) - Antonín Hašek, Vanda Knettigová, Eliška Lichá
  3. místo (dorost) - Jan Šíma, Štěpánka Mrázová, Jindřich Hašek

Všem našim sokolům patří velká gratulace za předvedené výkony a všichni držíme palce hlídce z žákovské kategorie, která vybojovala postup na republikové finále v Olomouci, kterého se zúčastní o víkendu 20. až 22. května.

Fotografie ze závodu