Zálesácký závod zdatnosti 2024

datum konání: 20. 4. 2024, publikováno: 28. 4. 2024

V sobotu 20. dubna vyjela dvě družstva (hlídky) z T. J. Sokol Písek na Zálesácký závod zdatnosti (ZZZ) do Českých Budějovic. Každá hlídka byla složena ze 3 členů, kteří společnými silami absolvovali celý závod. Ten se skládal z běhu, na kterém bylo rozmístěno 13 stanovišť s různými úkoly jako například uzlování, poznávání rostlin, zvířat, souhvězdí, otázky z historie, rozdělávání ohně, hod na cíl a další. Mimo závodní trasu se pak ještě nacházela lanová dráha, na níž mohla každá hlídka získat bonusové body, avšak čas na zdolání lanové dráhy se připočítával k celkovému času běhu.

Pro písecké děti byl tento závod, jenž byl zaměřený na pobyt v přírodě, příjemným zpestřením, protože se tomuto odvětví přes rok téměř nevěnují. Všichni byli tedy velmi mile překvapeni, když obě družstva ve svých kategoriích vybojovala 2. místa a postupují tak do přeboru ČOS.

• Hlídka žactva (č. 5) - Lucie Vacková, Pavlína Viktorová, Jaroslav Hašek
  • Hlídka dorostu (č. 1) - Antonín Hašek, Vanda Knettigová, Eliška Lichá

Našim závodníkům patří velká gratulace a všichni držíme palce na republikové finále v Úpici, kterého se hlídky zúčastní o víkendu 10. až 12. května.