Zpět na hlavní stránku

Župní přebor v atletice 2024

datum konání: 4. 5. 2024, publikováno: 10. 5. 2024

V sobotu 4. května se na atletickém stadionu v ČB na Sokolském ostrově uskutečnil župní přebor v atletice, jakožto poslední ze série závodů sokolské všestrannosti pro Jihočeskou župu. Na českobudějovický stadion přijelo soutěžit přes 200 sokolů z deseti jihočeských jednot, aby zde za krásného slunečného počasí absolvovali předepsané disciplíny - sprint, skok do dálky, hod / vrh a běh na dlouhou trať. Přebory byly výborně organizačně zvládnuté, a tak závod rychle odsýpal. Nakonec byly ještě po doběhu posledního vytrvalostního běhu mužů a dorostenců uspořádány dobrovolné závody štafet na 4 × 60 m a 4 × 100 m.

Vyhlašování výsledků započalo v 15:00. Písecká výprava 85 svěřenců nakonec v atletice získala 8 zlatých, 7 stříbrných a 5 bronzových medailí.