Zpět na hlavní stránku

Letní stanový tábor 2023

datum konání: 1. 7. – 15. 7. 2023, publikováno: 17. 7. 2023

Odbor všestrannosti T. J. Sokol Písek uspořádal během prvních dvou prázdninových týdnů svůj tradiční stanový tábor. Celkem 50 dětí a 19 vedoucích se v sobotu 1. července sjelo na louce nedaleko Záblatí u Prachatic, kde po rozdělení do věkově podobných družin postavili za dva dny celé tábořiště.

Třetí den tak mohl začít táborový program, který se skládal především z výletů po okolí, učení se zálesáckých dovedností (uzly, ohně, mapy, zdravověda, rostliny), různých her a sběru bobříků. Starší táborníci vyrazili v prvním týdnu na vícedenní výlety, a také s odvahou absolvovali noční orientační běh.
Druhá půlka tábora byla plná soutěží - běžel se Tarzanův a Hoganův běh, všestrannostní závod, štafetový orienťák a dřevorubecká soutěž. Chybět nesměly ani táboráky se zpěvem a hraním na kytary. Nejstarší družstvo mělo program ještě zpestřený o další noční výzvu, při které ve dvojicích hledali cestu zpět do tábora.
Počasí bylo celé dva týdny slunečné a teplé, a tak se děti často a rády chodily koupat do Blanice. Letos také došlo k přemalování táborového totemu, který byl vyřezaný v roce 1983 ještě na táboře ve Varvažově, a který tak tento rok oslavil 40 let.

Celým táborem provázela zúčastněné celotáborová hra, která byla tentokrát na téma Byl jednou jeden…vynálezce. Každý den se mezi sebou utkalo 5 herních družstev v krátké tematické hře nebo ve výrobě různých vynálezů (sluneční hodiny, telefon, mlýnské kolo, elektromagnet atd.). Dva dny před odjezdem pak byla etapovka zakončena celodenním výletem, při kterém družstva plnila další herní úkoly.

V pátek před odjezdem se začalo s bouráním táborových staveb a v sobotu po sbalení všech věcí děti nastoupily do autobusu, který je odvezl zpátky do Písku.

Fotky z tábora naleznete v naší galerii.