Zpět na hlavní stránku

Oběhli jsme republiku?

datum konání: 28. 10. 2020, publikováno: 28. 10. 2020

Ve středu 28. října jsme oslavovali 102. výročí vzniku samostatné Československé republiky, s níž je významně spojena i sokolská organizace. Naše jednota se chtěla v tento sváteční den zúčastnit druhého ročníku Sokolského běhu republiky, ovšem z důvodu zhoršení koronavirové krize byl závod odložen na 28. listopadu.
Členové píseckého Odboru všestrannosti proto vymysleli výzvu s názvem “Oběhneme republiku?”, která měla v tento den inspirovat lidi k pohybu. Tuto výzvu mohl individuálně plnit opravdu každý, protože vládní nařízení umožňují pobyt v přírodě.

Do výzvy se skutečně zapojilo velké množství sportovních nadšenců, kteří nám během středy posílali své fotky z výletů nebo screenshoty z běžeckých aplikací, doplněné o počet ušlých či uběhnutých kilometrů. Dohromady se zúčastnilo 339 lidí, s jejichž pomocí jsme společně zdolali vzdálenost 3 053 km.
Tento výsledek je neuvěřitelný. Společně bychom totiž s přehledem oběhli hranice České republiky (2 327 km) a ještě by nám zbylo 726 kilometrů k dobru (koukněte se na vizualizaci). Ke zdolání hranic tehdejší Československé republiky (4 120 km) by nám zbývalo 1 067 km.

Mezi účastníky byla kromě Sokolů i široká veřejnost. Přidali se k nám i studenti z 5. školní roty Univerzity obrany v Brně, kteří nás podpořili 104 kilometry.
Co se největších sportovních výkonů týče, zaslouží si zvláštní pozornost bývalý náčelník Odboru všestrannosti T. J. Sokol Písek Pepa Velát a jeho syn Vojta, kteří zdolali každý obdivuhodných 40 kilometrů.

Všechny fotky, které nám kdo poslal, naleznete na našem Rajčeti.
Děkujeme všem za účast!

V rámci republikových distančních oslav se někteří krojovaní Sokolové rozhodli natočit naší republice přání, na které se můžete podívat na YouTube.