Zpět na hlavní stránku

Pozvánka na KorOrienťák #2

datum konání: 25. 10. – 20. 12. 2020, publikováno: 25. 10. 2020

Z důvodu lockdownu byl KorOrienťák #1 Naše mosty ukončen dříve. Děkujeme všem, kteří se ho zúčastnili. Z těch, kdo nám poslali svůj výsledek, byli nejrychlejší uživatelé RadekB (0:15:37), Maky11 (0:21:43) a akchak (0:21:48).

KorOrienťák spojuje možnost si protáhnout nohy a procvičit orientační smysl, a protože jsme na tutu aktivitu dostali spoustu kladných reakcí, rozhodli jsme se, že v těchto bezkontaktních orienťácích budeme pokračovat. Děti budou mít nyní “covidové prázdniny”, a jelikož jsou dle nařízení vlády povoleny individuální či rodinné procházky do přírody, připravili jsme pro vás nový KorOrienťák #2, jehož trasa vás provede píseckým lesem Amerika.

Zde si můžete nastudovat mapu s kontrolními body, případně si stáhněte obrázek z letecké mapy či obrázek z turistické mapy, kde jsou body vyznačeny. Další postup je následující:

  1. Stáhni si aplikaci iOrienteering do mobilu (android, apple) a zaregistruj se v ní (návod k obsluze).
  2. Dojdi nebo dojeď do parku Na Trubách, kde od neděle 25. října nalezneš ceduli s několika QR kódy. Pomocí stažené aplikace nejdříve naskenuj nastavovací kód (s nadpisem Setup), kterým si načteš trasu KorOrienťák #2. Poté naskenuj startovní kód (s nadpisem Start) a tvoje putování může začít.
  3. Cílem je na trati najít a naskenovat všech osm QR kódů (101 - 108). Pozor, tentokrát musíš nalézt kontroly ve správném pořadí! U každé kontroly bude i nápověda, kde máš další kód hledat. !Kód 102 v pozorovatelně jsme museli kvůli vandalismu přilepit pod lavičku!
  4. Svou cestu ukončíš po naskenování cílového QR kódu (s nadpisem Finish), který se nachází nedaleko startovní cedule. Až budeš mít hotovo, nezapomeň odeslat přes aplikaci svůj výsledek a potom nám případně i poslat svoji fotku z trasy na náš email (sokolpisekinfo@seznam.cz), Facebook nebo Instagram.

KorOrienťák #2 spadá pod akce Centra OV (program Turistika a pobyt v přírodě) a bude k dispozici od neděle 25. října do neděle 20. prosince. Tuto 5km túru po Americe si tak můžete projít například během svátku 28. října, čímž se můžete zapojit i do výzvy Oběhneme republiku?.

Prosíme všechny, aby venku dodržovali aktuální nařízení vlády.

Užijte si výlet!