Přebor ČOS - ml. žactvo 2024

datum konání: 25. 5. – 26. 5. 2024, publikováno: 28. 5. 2024

Poslední květnový víkend se v Pardubicích opět po roce uskutečnil celostátní přebor ČOS ve všestrannosti mladšího žactva. Do Pardubic se sjelo téměř 120 nejlepších závodníků z celé republiky, kteří postoupili z jednotlivých župních přeborů.
Z Jihočeské župy to byli za kategorii:

• ml. žákyně I. - Lucie Cendelínová (Písek) a Johana Šindelářová (Milevsko)
  • ml. žáci I. - Kryštof Cendelín (Písek) a Filip Vlasatý (Křemže)
  • ml. žákyně II. - Nikola Smrtová (Milevsko) a Kristýna Wiererová (Boršov)
  • ml. žáci II. - Vincent Vítů (Písek) a Martin Straka (Milevsko)

Většina disciplín čekala na děti již v sobotu. V tento náročný den se účastníci zvládli poprat se závodem v gymnastice, šplhu a atletice. Neděle pak patřila již pouze plavecké soutěži. Přebory byly završeny slavnostním nástupem v pardubické sokolovně a vyhlášením letošních výsledků, včetně absolutních přeborníků v jednotlivých kategorií.

Všichni tři písečtí reprezentanti si vedli skvěle. Každý z nich se v některé disciplíně dostal na stupeň vítězů a písecký Sokol má po úspěšném víkendu dokonce i jednu přebornici.
Zde jsou jejich výsledky:

Lucie Cendelínová - mladší žákyně I.
celkově 1. z 38 závodnic
- gymnastika 1., atletika 5., šplh 5., plavání 3.

Kryštof Cendelín - mladší žáci I.
celkově 5. z 22 závodníků
- gymnastika 8., atletika 6., šplh 3., plavání 1.

Vincent Vítů - mladší žáci II.
celkově 2. z 22 závodníků
- gymnastika 3., atletika 3., šplh 5., plavání 7.

Při přeboru mladšího žactva se soutěží i v družstvech sestavených z postoupivších dvou děvčat a chlapců z každé sokolské župy dané věkové kategorie, jejichž výsledky se jim sčítají dohromady. Družstvu župy Jihočeské se v kategorii I. podařilo vybojovat 1. místo. Družstvo v kategorii II. skončilo na úžasném 2. místě.

Děkujeme píseckým závodníkům za skvělou reprezentaci Odboru všestrannosti T. J. Sokol Písek a společně s dalšími sokolíky z jihočeských jednot za reprezentaci župy. Poděkování patří také všem trenérům a rodičům.

Kompletní výsledky