Přebor ČOS - st. žactvo, dorost a dospělí 2024

datum konání: 1. 6. – 2. 6. 2024, publikováno: 7. 6. 2024

První červnový víkend se 11 závodníků ze Sokola Písek zúčastnilo celostátního přeboru ČOS ve všestrannosti pro kategorie staršího žactva, dorostu a dospělých. Písečtí reprezentanti se na tyto celorepublikové závody konané v Praze kvalifikovali na základě župních přeborů. Píseckou výpravu dále tvořili 2 cvičitelé, 2 rozhodčí a 1 fotograf.

Přebory se zahájily v sobotu ráno slavnostním nástupem v Tyršově domě. Následně na dívčí kategorie čekala gymnastika v Nosticově paláci a odpoledne přemístění na atletický stadion Na Kotlářce. Chlapci začínali dopoledne na atletice, odpoledne odcvičili gymnastiku v Tyršově domě a kategorie dorostenců a mužů se poté ještě vracela Na Kotlářku, aby si zaběhla trať na 1 500 metrů.
V neděli si všichni závodníci odplavali svou závodní trať v bazénu v Tyršově domě a krátce po obědě se již konalo vyhlášení výsledků.

Písečtí sokolové si mezi více jak 160 účastníky vedli skvěle:
Lucii Slávikové (žákyně III) chybělo 24 setin k prvnímu místu v plavání, Pavlína Viktorová (žákyně IV) se zase prosadila s bronzovým místem ve šplhu. Pěkné výkony předvedla na přeborech také Eliška Lichá (dorostenky). Veliký úspěch zaznamenala Vanda Knettigová (dorostenky), která kromě toho, že suverénně vyhrála v atletice, byla druhá v plavání, tak i nakonec získala celkový titul přebornice ve své kategorii. Druhé místo v plavání si odvezla také Andrea Matošková (ženy).
V plavání byl nejvíce úspěšný i Jaroslav Hašek (žáci III), který zde skončil těsně pod stupni vítězů. Ne zcela příjemným překvapením byl konečný výsledek Jindřicha Haška (žáci IV), který ačkoliv získal zlaté medaile ze všech disciplín s výjimkou šplhu, tak celkově skončil až na (i přesto úžasném) třetím místě. Neuvěřitelným výkonem ve šplhu ho totiž na tuto pozici odsunuli dva sokolové z Brna. Antonín Hašek (dorostenci) dosáhl na třetí místo v atletice a Jan Šíma (dorostenci) zase na první místo v plavání. Většinu medailových pozic ve své kategorii obsadili rovněž Marek Matoška a Martin Matura (muži), přičemž letos byl celkově úspěšnější Martin Matura, který tak získal titul přeborníka.

Umístění dalších píseckých sokolů včetně umístění v jednotlivých dílčích disciplínách naleznete ve výsledcích níže.

Odkazy na: