Župní slet v ČB 2024

datum konání: 8. 6. 2024, publikováno: 10. 6. 2024

V sobotu 8. června se v Českých Budějovicích konal krajský slet župy Jihočeské. Na atletický stadion na Sokolském ostrově se sjelo na 1 400 sokolů, aby zde před zaplněnými tribunami předvedli nacvičené sletové skladby. Program byl zahájen v 15:30 slavnostním nástupem zástupců z jednotlivých skladeb a krojovaných sokolů s prapory. Po přivítání, odzpívání české hymny a ostužkování praporů sletovými stužkami, se jako první na travnaté ploše českobudějovického stadionu ukázala skladba Jdi za štěstím. Následovaly skladby Čmeláčci, S tebou mě baví svět, Mravenci, Sokolhraní, Čarodějky, Babí léto, Fitness, V rytmu srdce, Leporelo, Rocková symfonie a Před kamerou. Na konci proběhlo závěrečné poděkování a předání kytic vedoucím všech 12 předvedených skladeb za jejich práci při sletových přípravách.

Mezi účastníky nesměli chybět ani písečtí sokolové, kteří přispěli do celkového počtu vystupujících více než stovkou cvičících. Z předvedených skladeb se písečtí zástupci objevili ve skladbách Čmeláčci, Mravenci, Sokolhraní, Fitness, Leporelo, V rytmu srdce, Babí léto a Před kamerou.

Jihočeští sokolové tímto završili přípravu na sletový týden, který se uskuteční již zanedlouho, a to první týden v červenci v Praze (více info na www.slet2024.eu).

Sletu zdar!

Fotografie: