Zpět na hlavní stránku

Školení cvičitelů II. třídy - 1. konzultace

datum konání: 20. 5. – 22. 5. 2022, publikováno: 25. 5. 2022

O víkendu 20. - 22. května se tři cvičitelé píseckého Odboru všestrannosti vydali do Střelských Hoštic na první část školení cvičitelů II. třídy sportovní všestrannosti, na které se přihlásil Petr Topinka a Martin Matura, a cvičitelů II. třídy rodičů a dětí a předškoláků, které absolvuje Kateřina Veličková. První, z celkových 5 konzultací, se nesla v duchu seznamování všech účastníků, první pomoci, pobytu v přírodě a vodní turistiky.

Účastníci školení se zaměřením na sportovní všestrannost si vyzkoušeli uzlování, interkros, práci s buzolou a luštění šifer. Program pro cvičitele nejmladších sokolíků pak obsahoval vedle pohádkového lesa (obměny orientačního běhu) i velkou škálu nejrůznějších her v přírodě s tradičními i netradičními pomůckami.
Všichni zúčastnění se ještě v sobotu večer rozdělili do 4 družstev, ve kterých se vydali na noční bojovku inspirovanou knihou Den trifidů. Cvičitelé se bez mluvení a se zavázanýma očima museli pod vedením jednoho vidoucího přesunout mimo areál a plnit pokyny vedoucího doprovázejícího skupinu.
Nedělní program se celý odehrával na řece Otavě, kde si všichni měli možnost vyzkoušet nejen pádlování, ale i kormidlování kánoe a sjíždění jezů.

Celé školení se velmi vydařilo díky přízni počasí a nadšení všech lektorů i účastníků. Cvičitelé si odvezli nejen spoustu inspirace a nových poznatků, ale i domácí úkol na další konzultaci, která je čeká koncem června.