Zpět na hlavní stránku

Celostátní přebor v ZZZ 2022

datum konání: 20. 5. – 22. 5. 2022, publikováno: 24. 5. 2022

O víkendu 20. až 22. května se v Radíkově u Olomouce konal celorepublikový přebor Zálesáckého závodu zdatnosti. Z naší jednoty sem před 2 týdny postoupila hlídka z kategorie žactva ve složení Vanda Knettigová, Eliška Lichá a Antonín Hašek. Na závod s nimi jela ještě Valentína Nováková jako náhradnice a cvičitelka Marie Suková jako vedoucí.

V pátek na závodníky čekala noční hra, ve které naše hlídka zvítězila a hned v sobotu ráno začal hlavní závod zálesácké zdatnosti. Na trati dlouhé asi 5 km, kterou museli všichni co nejrychleji zdolat, čekalo na zúčastněné spousta úkolů - překonávali překážky, šplhali na laně, odhadovali míry i vzdálenost, poznávali rostliny, živočichy i souhvězdí, házeli na cíl, poslouchali Morseovu abecedu, pracovali s mapou a určovali azimut, vázali uzly, rozdělávali oheň v silném větru, a nechyběla také historie Sokola a zdravověda.
Po odběhnutí závodu se písečtí sokolové zúčastnili doprovodného programu - prohlédli si zbytky pevnosti Fort, která se nacházela v těsné blízkosti areálu, zastříleli si z luku či vzduchovky, zaházeli noži a sekerami, nebo si vyzkoušeli hledání detektorem kovů.
Večer na ně pak čekal táborák se spoustou písniček.

V neděli ráno se konečně všichni dočkali očekávaného vyhlášení. Byla to velká radost, protože naše hlídka ve složení Vanda, Eliška a Tonda se umístili v obrovské konkurenci na výborném 2. místě a my jim za to moc gratulujeme!👏

Fotky zde