Zpět na hlavní stránku

Pátý element - 2. fáze

datum konání: 29. 1. – 31. 3. 2021, publikováno: 5. 2. 2021

Ve čtvrtek 28. ledna jsme zveřejnili aktualitu, ve které jsme vás pozvali na tří fázovou výpravu s názvem Pátý element. Po odeslání přihlášky vám přišel email s odkazy na počáteční body 4 tras, kde každá trasa je spojená s jedním přírodním elementem (oheň, voda, země, vzduch) a dohromady tvoří první fázi výpravy.

Nyní otevíráme druhou fázi výpravy!
Níže se nachází čtyři uzamčené nápovědy, k jejichž odemčení slouží hesla, která jste získali na cestách příslušných elementů. Jedna samostatná nápověda vám však nic nenapoví, smysl začne dávat až po spojení s druhou částí.
Spojením nápovědy ohně a vody rovnou zjistíte, kde je začátek stezky páry. Po odemknutí nápověd země a vzduchu nejdříve získáte dvě místa ve městě, na kterých naleznete šifry. Pomocí nich se teprve dozvíte start stezky písečné bouře. Pro lepší představu se podívejte na obrázek.

Doplňující informace - cíle cest jsou od startů vzdálené asi 3 km

  • Cesta páry (3 km; 11 stanovišť) - úkoly tvoří šifry a hlavolamy
  • Cesta písečné bouře (3 km; 5 stanovišť) - úkoly zaměřené na hledání

Po absolvování těchto dvou stezek budete mít k dispozici další dvě hesla. Ta odemknou nápovědy, které zveřejníme v průběhu února. S jejich pomocí potom naleznete začátek ZÁVĚREČNÉ TRASY, na které bude čekat i POKLAD.

UZAMČENÉ NÁPOVĚDY:

Postup při zadávání hesla:
Po kliknutí na zamčenou nápovědu se objeví kolonka. Do ní napište získané heslo (pouze malými písmeny, bez háčků, čárek, bez mezer) a stiskněte Ověřit. Pokud bylo heslo napsáno správně, zmizí symbol zámku a nápovědu můžete dalším kliknutím otevřít.

Výpravy Pátého elementu budou otevřeny do konce března.

Dalším výletem, který pro vás pořádáme, je stezka pro děti 5-10 let s názvem Souhvězdí. Pokud napadne sníh, můžete s dětmi také absolvovat cestu Po stopách Yettihuláka.