Zpět na hlavní stránku

Sokol spolu v pohybu 2020

datum konání: 24. 9. – 29. 9. 2020, publikováno: 1. 10. 2020

Od čtvrtka 24. září do úterý 29. září probíhal v píseckém Sokole celorepubliková akce Sokol spolu v pohybu. Během těchto dní pořádal náš Odbor všestrannosti několik akcí, jež měli nalákat širokou veřejnost ke cvičení a k pohybu. Letošním tématem byly tradiční české hry.

CVIČEBNÍ HODINY

Během týdne měli naši cvičenci v jednotlivých odděleních hrací cvičební hodiny. Děti si vyzkoušely nové hry, ti starší si připomněli hry ze svého mládí. Některá cvičení byla otevřená i pro veřejnost.
Rodiče a děti hráli ve své hodině například Cukr-káva-limonáda či Na rybáře. Žákyně si zaskákaly přes švihadlo a zahrály si Vybíjenou a Evoluci. Žáci zase skákali Panáka, házeli Školku s míčem a vyzkoušeli si točení káčou. Mezi oblíbené hry patřilo skákání s gumou nebo hra Červení a bílí. Hrálo se také Na Jelena nebo Opičí mor. Oddělení mužů si zahrálo tradičně fotbálek a v sobotu si cvičitelé dali volejbal.
Fotky: Sokol spolu v pohybu 2020

SOKOLSKÝ VANDR

V pátek 25. září odpoledne se parta Sokolů dopravila do Chyšek, odkud vyrazila za hustého deště na třídenní túru. První noc a celý další den sice dost promokli, i tak však vytrvale pokračovali ve své plánované trase. Navštívili Myslkov, pak vystoupali na Javorovou skálu a užili si krásného výhledu z horní stanice lanovky skiareálu Monínec. V sobotu večer se pak ohřáli v restauraci U bizona v Cunkově.
V neděli vandrovníci dorazili již za krásného počasí do Jistebnice. Zde si dali jídlo v restauraci U Rezků, kde je obsluhovala milá servírka Rozárka. Na návsi si ještě prohlédli mučící nástroje, pokochali se výhledem na jižní Čechy a pak už jen seběhli do nedalekého Padařova, odkud je vlak odvezl zpátky do Písku.
Fotky: Vandr - září 2020

WORKSHOP PÁROVÉ AKROBACIE

V sobotu 26. září se v písecké sokolovně sešli zájemci o cvičení párové akrobacie. Tento workshop byl určen pro širokou veřejnost, ale zároveň byl i zajímavou doškolovací akcí pro sokolské cvičitele. Po přivítání a seznámení se s programem se začalo rozcvičkou. Po důkladném zahřátí a rozcvičení se nejdříve zkoušely cviky na zpevnění těla potřebné pro párovou akrobacii. Poté už přišly na řadu samotné prvky z párové akrobacie. Účastníci workshopu si vyzkoušeli roli cvičenců i cvičitelů, aby věděli, na co si při cvičení s dětmi dávat pozor a jak jim poskytnout dopomoc i záchranu. Po krátké diskuzi byl na programu ještě strečink. Velké poděkování patří lektorům Áje a Kačce ze skupiny Fearless a Martinovi ze skupiny Five Fellas.
Fotky: Workshop párovky 2020

DĚTSKÝ TURISTICKÝ VÝLET DO PÍSECKÝCH HOR

V neděli 27. září naše jednota uskutečnila pěší výlet pro děti i dospělé s názvem Dobytí Ameriky. Na místě srazu “U tří rybníků” se nakonec sešlo 20 zájemců. První zastávkou bylo lanové hřiště u restaurace Živec, kde si děti vyzkoušely všechny možné prolézačky a otestovaly si svou rychlost v překonávání těchto lanových překážek. Poté se výletníci přesunuli na rozhlednu Jarník, ze které byl díky slunečnému počasí úžasný výhled na Písek a okolí. Dalšími zastávkami byl kopec Srní homole či Vyhlídka píseckých lesníků. Cílem výpravy byla obora U Vodáka, kde se děti naučily hrát starou českou hru Kuličky. Přes počáteční obavy bylo počasí nakonec velice přívětivé a většinu cesty svítilo sluníčko.
Pokud máte zájem, Sokol Písek plánuje další výlety v rámci Centra Odboru všestrannosti. V neděli 18. října se uskuteční poznávací výlet na Zvíkov. Podrobnosti se dozvíte již brzy na našem webu.
Fotky: Výlet - Dobytí Ameriky